Spodnie kompresyjne

Warto wiedzieć, że odzież treningowa ma bardzo duże znaczenie w osiąganiu dobrych wyników. Bez niej treningi mogłyby być kontuzjogenne i niezbyt komfortowe, dlatego podczas wyboru należy zwrócić uwagę na każdą kwestię. Z pewnością do najistotniejszej części garderoby osoby ćwiczącej należą spodnie kompresyjne. Są one cenione za poprawę wyników ...

Warto wiedzieć, że odzież treningowa ma bardzo duże znaczenie w osiąganiu dobrych wyników. Bez niej treningi mogłyby być kontuzjogenne i niezbyt komfortowe, dlatego podczas wyboru należy zwrócić uwagę na każdą kwestię. Z pewnością do najistotniejszej części garderoby osoby ćwiczącej należą spodnie kompresyjne. Są one cenione za poprawę wyników siłowych i wydolnościowych, a przy tym chronią organizm przed wychłodzeniem, kontuzjami i niewielkimi urazami. Poznaj koniecznie wszystkie właściwości spodni kompresyjnych na siłownię!

Spodnie kompresyjne na siłownię - cechy i rozwiązania techniczne

Wszystkie spodnie kompresyjne zostały wykonane z trwałego materiału o wysokim poziomie sprężystości, mianowicie z połączenia włókien poliestrowych z elastanem. Takie połączenie tkanin skutkuje wysoką elastycznością, która w prostej mierze prowadzi do kompresji. Istotą odzieży kompresyjnej jest wywoływanie stałego ucisku na tkankę mięśniową, w tym na mięśnie oraz skórę i wszelkie stawy, co daje same pozytywne efekty, które z pewnością doceni każda osoba ćwicząca na siłowni.

Więcej

Grid  List 

Grid  List 

Do najważniejszych zalet spodni kompresyjnych na siłownię należy poprawa wyników siłowych. Mięśnie, dzięki stałemu uciskowi, są bardziej nasycone krwią, która dostarcza do nich więcej tlenu i tym samym zapewnia mięśniom stałe odżywienie. Bez spodni kompresyjnych trening jest nieefektywny, gdyż włókna mięśniowe szybko pozbywają się zapasów energii, a ich dostarczanie przez krew w tradycyjny sposób jest powolne i nie sprosta wzmożonej aktywności fizycznej.

Lepiej ćwiczyć w spodniach kompresyjnych czy w innych?

Spodnie kompresyjne zdają się nie mieć żadnych wad i tak w istocie jest. Są przyjemne w dotyku, bardzo gładkie i pozbawione jakichkolwiek wystających elementów, które mogłyby doprowadzić do mikrourazów. Ponadto, chronią skórę przed otarciami naskórka i przed zakażeniami bakteryjnymi wskutek kontaktu z brudnymi przedmiotami. Właśnie dzięki tym wszystkim powodom spodnie kompresyjne na siłownię są wybierane zarówno przez zawodowców (w tym przez kulturystów), jak i osoby ćwiczące rekreacyjnie w zaciszu domowym.

Inne zalety spodni kompresyjnych na siłownię Poundout

Spodnie kompresyjne na siłownię Poundout mają także wiele innych zalet. Zdecydowanie należy do nich stylistyka, gdyż wszystkie modele zostały ciekawie zaprojektowane. Dla osób lubiących stonowane rozwiązania najlepsze będą modele pozbawione nadruków i wzorów, zaś dla ćwiczących, którzy lubią się wyróżniać, przewidzieliśmy spodnie kompresyjne mocno nasycone barwami. Wszystkie nadruki są wykonane metodą sublimacji, która zapewnia im odporność na częste pranie i kontakt z potem. Zapraszamy do zakupu!