Blog Poundout Gear

#Najczęstsze pytania#1 FBW czy split?

Siema, ruszamy z nową serią artykułów, w której postaram się we w miarę wyczerpujący sposób odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie treningu.
Czytaj dalej

Siłownia i Fitness Club w Twoim mieście-sprawdź bazę klubów z całej Polski!

Czytaj dalej

#BICEPSOPEDIA-WSZYSTO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ NA TEMAT BICEPSÓW I ICH TRENINGU

 Zaraz po klatce piersiowej to właśnie biceps (mięsień dwugłowy ramienia) jest najchętniej trenowaną partią mięśniową wśród mężczyzn. Można go nawet określić mianem „pokazowego mięśnia”.Kiedy chcemy powiększyć objętość ramienia, najczęściej sięgamy po ćwiczenia takie jak uginanie przedramion z hantlami. Ale czy to dobry sposób? Dzisiaj odpowiemy sobie na 21 pytań związanych z bicepsem, zadawane przez początkujących i średnio zaawansowanych adeptów sportów siłowych i sylwetkowych.
Czytaj dalej

GOTOWE PLANY TRENINGOWE! ABSOLUTNY HIT INTERNETU.

Gotowe plany treningowe! – absolutny hit internetu.Tym oto clickbaitowym tytułem zaczynamy tekst, o gotowcach z internetu. Bardzo dużo osóbrozpoczynając swoje treningi na siłowni, szuka właśnie nieskomplikowanych i zrozumiałych planówdla początkujących. Nic dziwnego, nie każdy chce się od razu zagłębiać w szczegóły, nie każdy ma teżtaką możliwość, bo informacji w sieci jest mnóstwo i osoba nieobeznana w temacie tak naprawdę niewie od czego zacząć.
Czytaj dalej

GADŻETY NA SIŁOWNIĘ - WSZYSTKO, CO WARTO MIEĆ

Gadżety na siłownię – wszystko, co warto mieć Ciężki trening na siłowni można zawsze sobie… ułatwić. Oczywiście, nie chodzi tu wcale o intensywność treningu i obciążenie na gryfie. Tego nie będziemy zmieniać. Rzeczy, które zaprezentujemy w tym artykule mają sprawić, że skupisz się tylko na ćwiczeniach. Sprawdź, co powinieneś mieć, aby trening sprawił jeszcze większą przyjemność.
Czytaj dalej

INTENSYWNOŚĆ I OBJĘTOŚĆ TRENINGOWA

W poprzednich dwóch wpisach wspominałem o analizie, celach, doborze ćwiczeń oraz ich częstotliwości. Nie jest łatwo rozbić temat budowania planów na „odcinki”, które byłyby autonomicznymi blokami. Jest to temat dosyć płynny, niemal każdy element planu ma wpływ na inne, dlatego, dla uproszczenia odpuścimy sobie na razie tempo treningowe, o tym kiedy indziej, a teraz, przejdźmy do dwóch bardzo ważnych parametrów treningowych: objętości i intensywności treningowej.
Czytaj dalej

SIŁOWNIA - JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ!? TO PROSTE!

 Wielu z nas marzy o pięknej sylwetce, wyrzeźbionym ciele i niewyobrażalnej sile. Chcemy czuć się pewnie na plaży i nie wciągać brzucha przy rodzinnym obiedzie. Niekiedy marzenia nie przekładają się w czyny. My podpowiadamy, w jaki sposób sprawić, że początki na siłowni będą początkiem przygody na całe życie, zmieniając Twoje podejście, pewność siebie i nastrój.
Czytaj dalej

CO UBRAĆ NA TRENING? KRÓTKIE SPODENKI SPORTOWE, LEGGINSY A MOŻE SZORTY KOMPRESYJNE?

 Strój na trening, dla osoby początkującej nie wydaje się być żadnym wyzwaniem. I nim nie jest pod warunkiem, że nasza "kariera" kończy się na drugim czy trzecim treningu...
Czytaj dalej

POMYSŁ NA PREZENT DLA NIEGO - NAJLEPSZY PREZENT DLA SPORTOWCA! 14 PROPOZYCJI!

 Prawie każdy z nas ma większy lub mniejszy problem z zakupem prezentu z okazji urodzin, na gwiazdkę czy z okazji innego święta. Sytuacja ma się nieco inaczej gdy wiemy jakie zainteresowania ma osoba która ma zostać obdarowana, a w tym artykule przedstawię najlepsze pomysły na prezent dla osoby aktywnej fizycznie i nie ważne czy będzie to kulturysta, osoba ćwicząca na siłowni rekreacyjnie, biegacz maratończyk, entuzjasta sztuk walki czy osoba jeżdżąca na rowerze-nasze propozycje są dla każdego z wyżej wymienionych i wielu innych maniaków sportowych. Sprawdź 14 najlepszych pomysłów na prezent dla osoby aktywnej fizycznie!
Czytaj dalej

SASZETKA NERKA CZY TOREBKA MĘSKA NA RAMIĘ?

Jaka saszetka lub nerka? Bezpieczna na dokumenty i nie tylko.Gdy jesteśmy dorosłymi ludźmi musimy zwykle nosić przy sobie taką ilość rzeczy że zwykłe spodnie to za mało by je pomieścić, niestety wypchane kieszenie powodują fatalny dyskomfort i jeszcze fatalniej wyglądają z zewnątrz. O ile kobiety radzą sobie z tym lepiej ze względu na to, iż na standardowym wyposażeniu mają torebki to u mężczyzn sytuacja ma się nieco inaczej...
Czytaj dalej