Gym wear – odzież kulturystyczna na siłownię

 Gym wear – odzież kulturystyczna na siłownię

Aktywność fizyczna staje się nieodłącznym elementem życia coraz większej części społeczeństwa, każdy kto ćwiczy potrzebuje także gym wearu czyli profesjonalnej odzieży kulturystycznej w do ćwiczeń na siłowni. Wspomagają one treningi dając pełną swobodę ruchów i wsparcie dla układu mięśniowego i jego pracy. Sport zaczyna być po prostu modny. I tak, sama moda jest ze sportem dość mocno powiązana. W sklepach znajdziemy nieskończoną liczbę ciuchów sportowych do ćwiczeń, a więc wspomniany gym wear. Czym charakteryzuje się odzież kulturystyczna i jaką najlepiej wybrać? 

Profesjonalny gym wear – jak skompletować odzież kulturystyczną na siłownię?

Garderoba sportowa musi przede wszystkim cechować się maksymalnym komfortem użytkowania. W związku z tym nie mogą krępować ruchów, zwłaszcza że mogłoby mieć to wpływ na prawidłowość techniki ćwiczeń. Nie powinniśmy przesadzać też w drugą stronę – zbyt luźne ubrania spowodują, że będziemy czuć się niekomfortowo, ponieważ odzież będzie się podnosić, a my przez to odsłonimy za dużo ciała. Idealnym rozwiązaniem jest specjalistyczny gym wear na siłownię, który przeznaczony jest właśnie do tego rodzaju aktywności. Najczęściej są to legginsy, szorty, koszulki czy tank topy z dodatkiem elastanu, które są dobrze dopasowane do ciała, które stwarzają efekt drugiej skóry. Przez to nie krępują ruchów, nie uwierają i nie odciskają się.

Baner odzieży na siłownię gym wear

Kolejną kwestią jest materiał, z którego wykonany jest strój na siłownię. Wiele osób na początku swojej przygody ze sportem zakłada bawełniane ubrania. Nie jest to najlepszy pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że bawełna nie najlepiej przepuszcza powietrze, a do tego nie odprowadza wilgoci. Jej noszenie kończy się zwykle ćwiczeniem w mokrych, klejących się ciuchach, a nawet przegrzaniem się organizmu. Znacznie bardziej sensowną opcją jest wybór odzieży termoaktywnej, która odprowadza wilgoć na zewnątrz i doskonale przepuszcza powietrze, regulując w ten sposób temperaturę ciała. Co ważne, dzięki takiemu gym wear’owi unikniemy też nieestetycznych śladów potu. Najważniejsza jest tu koszulka termoaktywna na siłownię.

Jaką odzież kulturystyczną warto zakupić? Gym wear męski

Niezbędna jest oczywiście odpowiednia koszulka na siłownię, najlepiej termoaktywna z płaskimi szwami, by trening był maksymalnie komfortowy. Świetnym rozwiązaniem jest również tank top na siłownię, czyli wycięty top, rashguard męski lub damski albo po prostu bokserka z kapturem, którą znajdziemy przede wszystkim w kategorii odzież sportowa. Na treningi przeznaczone są też odpowiednia bluzy, spodnie, w tym zwykłe spodenki na trening czy spodenki kompresyjne. 

spodenki kulturystyczne w stylu gym wear

Gym wear damski – odzież dla kulturystek i fitnessek

Osobną kategorią jest gym wear dla kobiet – ciuchy kulturystyczne na siłownię i fitness damskie, w przypadku których wybór jest naprawdę imponujący. Kobiety najczęściej stawiają na szorty lub legginsy na siłownię, które tworzą efekt drugiej skóry i doskonale podkreślają sylwetkę, a dodatkowo dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. W sklepach znajdziemy także damskie koszulki kompresyjne, topy czy staniki sportowe. Zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą opcją jest koszulka termoaktywna, którą bez problemu można dobrać do dolnej części garderoby. 

Przy tym wszystkim nie można zapominać o takich aspektach, jak obuwie sportowe czy skarpetki treningowe, które powinny być dostosowane do aktywności fizycznej, by zapewniać komfort, ochronę przed otarciami czy kontuzjami oraz odpowiednią wentylację. 

Koszulka kulturystyczna na ramiączkach z kapturem

Nowoczesny gym wear dla kulturystów to swoboda, wygoda i estetyka odzieży

Nowoczesny gym wear na siłownię cechuje nie tylko ogromna funkcjonalność związana z materiałami, z których są wykonane. Owszem, wygoda i specjalistyczny krój to podstawa, dzięki której każdy trening jest jeszcze bardziej efektywny, aczkolwiek równie istotna jest estetyka. Ćwicząc w ładnej, dobrze skrojonej odzieży, zyskujemy na pewności siebie, to stanowi ich dodatkową wartość. Na szczęście wybór odzieży kulturystycznej na siłownię jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępnych jest mnóstwo wariantów kolorystycznych oraz szeroki wachlarz wzorów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię odzież kulturystyczna, czy może mniej typowa, z pewnością znajdziesz coś, co wpasuje się w Twoje gusta i potrzeby.

Ciekawą opcją jest również sportowa odzież patriotyczna, która stała się dość popularna wśród sportowców, którzy wyjeżdżają reprezentować nasz kraj zagranicą. Ciekawą opcją są ciuchy w klimacie militarnym – kojarzącym się z old schoolowymi siłowniami i treningami w stylu Brancha Warrena, amerykańskiego kulturysty. Ze względu na wspomnianą estetykę, ubrania te sprawdzają się nie tylko na siłowni, ale także poza nią, dlatego można powiedzieć, że jest to również odzież uliczna, pozwalająca utożsamiać się z treningiem poza fitness klubem.