Męskie buty treningowe na siłownię lub crossfit – jakie wybrać?

 Męskie buty treningowe na siłownię lub crossfit – jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie męskie buty na siłownię wybrać? A może interesują Cię różnorodne ćwiczenia i chętniej wybierzesz buty do crossfitu? Jako marka z dużym stażem na rynku Polskim i zagranicznym oraz jako sklep sportowy z odzieżą treningową wiemy jakie buty na siłownię wybrać. Sprawdź poniżej ranking i dowiedz się, które marki cieszą się teraz największą popularności. Podejmij świadomą, pewną decyzję!

Jakie męskie buty na siłownię lub crossfit wybrać?

Dobrze dobrane buty na siłownię i do crossfitu to podstawa bezpiecznych ćwiczeń, niezależnie od poziomu ich zaawansowania oraz regularności.

W przypadku crossfitu buty mają zapewniać przede wszystkim komfort, ale też dawać optymalne wsparcie w czasie treningu i zmniejszać ryzyko powstania kontuzji. Buty treningowe męskie na siłownię muszą za to tworzyć stabilne warunki dla stopy i umożliwiać pewne oraz bezpieczne ruchy. Ważne jest również minimalizowanie ryzyka wystąpienia otarć i urazów.

Już na przykładzie powyższych porad można zauważyć, że buty crossfit i te na siłownię wiele łączy. Jedne i drugie powinny wyróżniać się przede wszystkim dobrze dobraną podeszwą. Nie może być zbyt miękka ani twarda. Istotna jest również jej grubość. Cienkie buty lepiej odpuścić, tak samo, jak nieprzewiewne oraz nieodpowiednio dopasowane do kształtu stopy.

Na szczęście, wybór tego jakie buty na siłownię wybrać nie jest trudny. To dlatego, że buty treningowe od najpopularniejszych firm projektowane są w oparciu o cztery priorytetowe kwestie:

  • przyczepność do podłoża;
  • stabilizację – dla utrzymania równowagi i dobrego wyczucia podłoża;
  • amortyzację, która będzie oddawać energię przy odbiciu, także w trakcie dynamicznych ćwiczeń;
  • przewiewność – dla komfortu cieplnego i uniknięcia obtarć.

Obuwie treningowe męskie – o to dbają największe marki

Największe marki starają się, jak mogą, by budować świadomość wśród konsumentów zarówno materiałami promocyjnymi, jak i wyczerpującymi temat treściami edukacyjnymi: w formie wideo czy artykułami. Dziś niemal każdy, kto chce rozpocząć treningi, wie, że obuwie treningowe męskie jest kluczowe dla zdrowia i wydajności podczas ćwiczeń.

Dla tych dalej niepewnych, którzy dopiero zaczynają zgłębianie tematu lub od dawna nie musieli podejmować tej poważnej decyzji zakupowej i zastanawiają się, jakie marki warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych firm oferujących buty do crossfitu oraz męskie buty na siłownię.

To właśnie te firmy są dziś liderami – pod względem edukowania, ale też dostarczania bezpiecznego, trwałego obuwia!

Baner sklepu sportowego z odzieżą na siłownię i crossfit

Buty do crossfitu – ranking popularności obuwia

Ranking butów do crossfitu oparliśmy na najczęściej wyszukiwanych butach w sieci. Po analizie zainteresowania konsumentów udało się jasno wskazać cztery najpopularniejsze marki.

1. Buty crossfit Reebok – jakość i estetyka

Buty crossfit Reebok nadają się doskonale do treningu siłowego i kondycyjnego, czyli dwóch najważniejszych filarów crossfitu. Modele tej firmy wyróżnia anatomiczna konstrukcja cholewki, wzmocnienie pięty stabilizujące stopę, elastyczna gumowa podeszwa pracująca razem z nią i przewiewność. Dzięki tym kwestiom buty do crossfitu marki Reebok należą do liderów w swojej dziedzinie.

Ponadto buty treningowe Reebok dostępne są w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych, od najbardziej klasycznych, po te kolorowe i z ciekawymi sposobami wykończenia. To gratka nie tylko dla osób ceniących modę, ale również tych stawiających na spójny wygląd podczas treningów. Popularnością cieszą się szczególnie buty Reebok Crossfit Nano.

2. Buty crossfit Under Armour – do nawet najtrudniejszych ćwiczeń

Buty crossfit Under Armour wyróżnia trwałość nawet podczas najtrudniejszych treningów. Na szczególną uwagę zasługuje responsywna amortyzacja, która pomaga w poruszaniu się, technologia maksymalizująca kontakt z podłożem i wspierająca naturalny ruch oraz elastyczność, a także wytrzymała podeszwa.

Buty do crossfitu tej marki sprawdzają się również podczas innego typu aktywności fizycznych (np. jako buty na rower treningowy, a, zależnie od modelu, nawet do górskich wspinaczek). Jak to możliwe? Buty treningowe Under Armour należą do najbardziej uniwersalnych marek, dlatego są świetną opcją dla trenujących, ale niepewnych, czy w przyszłości nie zmienią rodzaju aktywności fizycznej.

Buty na siłownię i crossfit marki Under Armour

3. Buty do crossfitu Nike – uniwersalność pełną parą

Buty do crossfitu Nike warto wybierać spośród najbardziej uniwersalnych modeli tej firmy. Szczególną popularnością cieszą się modele Metcon, zbliżone konstrukcyjnie, z wbudowanymi insertami, które podnoszą piętę, mają wysokie podbicie i zapewniają ponadprzeciętny komfort. Buty crossfit Nike to tak jak buty od Under Armour opcja dla niezdecydowanych i niepewnych, czy wybrany trening spełni ich potrzeby ruchowe i przypadnie do gustu.

Buty treningowe Nike są tak bardzo lubiane, że oprócz przeznaczenia do treningów, używane bywają jako część codziennej stylizacji, np. podczas spacerów, a nawet jako sportowe obuwie do szkoły czy pracy.

4. Buty crossfit Adidas – do każdego rodzaju treningu

Buty crossfit Adidas, choć zamykają zestawienie, nie są gorsze. Wręcz przeciwnie, należą do popularnych rozwiązań ze względu na wysoką gęstość śródpodeszwy, wygodną podszewkę, system pozwalający na rozkład masy podczas ćwiczeń, a jakby tego było mało, buty treningowe tej marki mają podeszwę w kształcie klina, która odpowiada za odpowiednią stabilizację stopy.

Buty treningowe męskie od Adidas’a to również gwarancja wygodnego treningu niezależnie od jego intensywności.

Najlepsze buty na siłownię męskie – ranking marek według Klientów

Drugie ranking, czyli najlepsze buty na siłownię męskie, także opiera się na najczęściej wyszukiwanych butach w sieci. Oto marki obuwia, które w najwyższym stopniu zachwycają kupujących.

1. Buty na siłownię męskie Nike – obuwie na lata

Buty na siłownię męskie Nike wyróżniają się solidną cholewką i tym, że dopasowują się do kształtu stopy. Już po pierwszych kilku założeniach można odczuć zdecydowany komfort. Ponadto stopa nie grzeje się w bucie, a sama para obuwia, przy odpowiedniej pielęgnacji, sprawdza się często przez wiele lat.

Ich szczególną zaletą jest odpowiednio wyprofilowana podeszwa. Dzięki niej zachowuje się stabilną pozycję i dobrą przyczepność do podłoża. Szeroka oferta z możliwością dopasowania obuwia do swoich potrzeb sprawia, że buty treningowe Nike, pod względem popularności, są zdecydowanym liderem na rynku.

Kulturyści trenują triceps na siłowni

2. Buty na siłownię męskie Under Armour – dla każdego

Buty na siłownię męskie Under Armour już na początku swojego istnienia rozpoznawano jako obuwie wyczynowe, przeznaczone dla sportowców. Aktualnie korzystają z niego zarówno laicy, jak i specjaliści. Buty treningowe Under Armour zachwycają elastycznością, umożliwieniem płynnych ruchów i wspieraniem naturalnego ruchu stóp po powierzchni.

Buty treningowe Under Armour są zaliczane do grona najlepiej poprawiających wyniki biegaczy (również tych ćwiczących na bieżni), ze względu na dopasowanie do kształtu stopy i wpływ na poprawę stabilności ruchów.

3. Buty na siłownię męskie Adidas – do ćwiczeń różnego typu

Buty na siłownię męskie Adidas zaskakują nie tylko powszechną dostępnością, ale także szeroką ofertą z różnych półek cenowych i modelami dostosowanymi do zróżnicowanych typów planów treningowych. To bardzo dobry wybór, jeśli skupia się swoją uwagę na ćwiczeniach sprawnościowych i ruchowych, np. podnoszeniu sztangi. Dzięki butom ma się zapewnioną pełną wygodę i stabilność.

Buty treningowe męskie Adidas cieszą się dużą popularnością również wśród młodszych ćwiczących, np. na lekcjach WF i innych ćwiczeniach dodatkowych. Wielu z nauczycieli wychowania fizycznego, również ich używa.

Zawodnik trójboju siłowego pozuje do zdjęcia przy sztandze na siłowni

4. Reebok buty treningowe na siłownię – uniwersalność pod każdym względem

Reebok buty treningowe wyróżniają się tym, co poprzednicy: komfortem użytkowania, amortyzacją na najwyższym poziomie (włącznie z pochłanianiem wstrząsów), a także elastycznością umożliwiającą łatwe zmiany prędkości podczas biegania na bieżni czy używania maszyn.

Zawodnik wykonuje ćwiczenie martwy ciąg w butach na siłownię

Męskie buty na siłownię od firmy Reebok cechuje przy tym wyjątkowa uniwersalność, wiele wariantów kolorystycznych (pasują do każdego stylu, a estetyką często nawiązują do lat 80 i 90) i oferta rozwijana o rozwiązania dla osób w każdym wieku.

Buty sportowe treningowe do crossfitu i na siłownię – gdzie szukać?

Buty do treningu siłowego męskie oraz buty na trening crossfit najlepiej wybierać ze specjalistami od lat znającymi się na branży i z pasją podchodzącymi do zapewniania bezpieczeństwa podczas pokonywania swoich limitów.

Do tego podejmując decyzję o miejscu zakupu obuwia, polecane jest kierowanie się latami doświadczenia firmy na rynku, atrakcyjnością cen, ale również szeroką dostępnością produktów. Zdarza się, że to właśnie tam, gdzie można otrzymać obuwie od wielu znanych marek, najłatwiej o przemyślany wybór i fachową pomoc.

Warto z tej pomocy skorzystać, szczególnie na początku swojej drogi związanej z treningami.