Jakie spodenki wybrać do MMA?

 Jakie spodenki wybrać do MMA?

Od tego, jakie spodenki są stosowane podczas treningu, zależy komfort osoby aktywnej fizycznie, a także jej bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że podczas wykonywania sportów siłowych lub treningów w określonej dyscyplinie walki, liczy się przede wszystkim swoboda ruchów oraz właściwości termiczne. Na rynku wyróżniamy modele wykonane są z różnych mieszanek materiałów np. oddychających, a w tym spodenki kompresyjne czyli wąskie i obcisłe, przylegające do ciała z dodatkiem elastanu aby nie krępowały ruchu. Jak wybrać najlepszy strój do MMA? Czym się kierować podczas zakupu? Na wszystkie te i wiele innych pytań, można znaleźć odpowiedzi w poniższych nagłówkach.

Spodenki do MMA — czym się charakteryzują?

Dobrej klasy spodenki do MMA wykonane są najczęściej z materiału termoaktywnego, który jest połączeniem poliestru i elastanu. Obydwa powyższe składniki wpływają na wysoki poziom komfortu podczas treningów i walk. Elastan nadaje spodenkom elastyczności, natomiast poliester jest odporny na uszkodzenia oraz umożliwia odprowadzanie potu na zewnątrz z powierzchni ciała. Odzież MMA charakteryzuje się głównie wysoką wytrzymałością, która jest ważna, ponieważ treningi MMA mocno obciążają szwy oraz łączenia odzieży. Obcisłe produkty najlepiej sprawdzają się jako odzież wierzchnia, która najbardziej narażona jest na uszkodzenia. Jako ciekawostkę warto dodać, że w czasach powstawania mieszanych sztuk walki, obcisłe szorty określane były jaki spodenki do vale tudo.

Spodenki MMA – jakie mają zastosowanie?

Jak sama nazwa wskazuje, spodenki MMA użytkowane są głównie przez sportowców oraz osoby regularnie trenujące siłowo. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że krótkie legginsy doskonale sprawdzają się także jako element odzieży ubieranej pod kimono BJJ lub podczas treningu Judo. Dzięki dużej elastyczności, odporności na zniszczenia oraz właściwościom kompresyjnym, krótkie spodenki do MMA sprawdzą się praktycznie w każdej dyscyplinie sportowej wymagającej dużego wysiłku organizmu.

Jaką funkcję pełnią spodenki kompresyjne?

Modele spodenek przeznaczone do treningów siłowych oraz sportów walki mają silne właściwości kompresyjne i termoaktywne. Dzięki uciskowi odzież odciąża mięśnie oraz sprawia, że organizm ma lepszy przepływ krwi pomiędzy częściami ciała. Dodatkowo elastyczny i wytrzymały materiał zapobiega otarciom, a duża zawartość poliestru doskonale odprowadza pot i reguluje temperaturę ciała podczas wysiłku.

Gdzie kupić spodenki do MMA?

Spodenki do MMA możemy kupić w sklepie sportowym, jednakże warto każdorazowo zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz materiał użyty podczas produkcji. Najlepsze spodenki kompresyjne to takie, które idealnie przylegają do skóry, pełniąc funkcję odzieży termoaktywnej i kompresyjnej. W sprzedaży dostępne są także luźne szorty do mma. Ciekawostką jest jednak fakt, że najbardziej polecana jest obcisła odzież do MMA, gdyż zapewnia największy poziom wygody i nie krępuje intensywnych ruchów podczas treningu.

Ile kosztują spodenki do MMA?

Wysokiej klasy spodenki do MMA to wydatek na poziomie od 120 złotych w górę. Jeśli chodzi o produkty stosowane przez profesjonalistów, można spotkać się z wyrobami, których koszt zakupu przewyższa kilkaset złotych. Nie warto jednak nadmiernie oszczędzać podczas wyboru ubrań do MMA, gdyż dobrej klasy odzież to klucz do komfortowego treningu.

Emilia Kwiatek