Czy trener również powinien ubierać sportową odzież? Podpowiadamy!

 Czy trener również powinien ubierać sportową odzież? Podpowiadamy!

Odzież sportowa, którą można zakładać na co dzień, a nie tylko w trakcie treningu to wygodne rozwiązanie. Obecnie na zakup wysokiej klasy stroju sportowego może pozwolić sobie praktycznie każdy. Ze względu na różnorodność wzorów, kolorów i krojów spodni oraz koszulek termoaktywnych praktycznie każdy jest w stanie dopasować odzież bezpośrednio do swoich potrzeb. Jak powinien ubierać się trener? Czy odzież sportowa sprawdzi się w przypadku instruktorów fitness? Sprawdźmy, jakie ubrania spełniają oczekiwania trenerów personalnych, sportów walki i nie tylko.

odzież personalizowana dla trenerów

Odzież dla trenerów – jaką wybrać?

Odzież sportowa dla trenera powinna być przede wszystkim wykonana z wysokiej klasy materiałów, które zapewnią wygodę użytkowania oraz odpowiednią wentylację ciała podczas ewentualnego wysiłku fizycznego, na który instruktorzy powinni być przygotowani podczas swojej pracy. Każdy trener powinien wyposażyć się w profesjonalne koszulki oraz bluzy sportowe stanowiące doskonałe okrycie wierzchnie. Z jakich materiałów wykonywana jest odzież dla trenerów? Najczęściej jest to poliester z dodatkiem elastanu. Połączenie tych dwóch surowców pozwala na stworzenie trenerskich ubrań sportowych
o wysokiej trwałości oraz odpowiednim poziomie elastyczności. Idealne dopasowanie do powierzchni ciała sprawia, że noszenie odzieży dla trenerów jest komfortowe nawet przez cały dzień pracy z klientami i klientkami. 

koszulka dla trenera

Ubrania dla trenera – czy różnią się od tych dla sportowców zawodowych?

Odzież sportowa dla trenerów różni się nieco stylistyką od tej, która przeznaczona jest stricte dla sportowców. Należy pamiętać, że poza funkcjonalnością, pełni ona rolę reprezentacyjną, musi wyglądać dobrze więc nie ma tam miejsca na „maziaje”. Trener to przecież autorytet. Bluzy, koszulki termoaktywne, trenerskie spodnie męskie, a także akcesoria najczęściej ozdobione są indywidualną grafiką, mogą być też personalizowane, całkiem często ubrania są wykonane w stylistyce klubowej, aby trener identyfikował się z zespołem. Oznacza to, że zarówno na koszulkach, bluzach, jak i spodniach będą znajdować się takie elementy, jak: logo, nazwa zespołu, imię, personalizowana grafika.

Biorąc pod uwagę materiał, strój na siłownię dla trenera wykonany jest z tych samych surowców, co odzież przeznaczona dla sportowców, często instruując trzeba przecież prezentować technikę lub podejmować inne aktywności. Warto zauważyć, że wygoda osoby udzielającej instruktażu treningowego również jest ważna, dlatego kroje dobrej odzieży trenerskiej dopasowane są tak, aby idealnie leżały na ciele każdego trenera. Pozwala to na pełną swobodę ruchów i uzyskanie prawidłowego poziomu wentylacji.

Jak dobrać odzież dla trenera?

Jak wybrać odpowiednią odzież sportową dla trenera? Należy zacząć od pierwszej warstwy, która przylega bezpośrednio do ciała, zapewniając mu dobry poziom odprowadzania potu i wentylację. W tym przypadku doskonale sprawdzają się rashguardy, które oprócz tego, że są wygodne, szybko schną to dodatkowo mogą być z powodzeniem stosowane pod bluzę czy kurtkę. Istotne są także spodnie, najlepiej także kompresyjne i dopasowane do kształtu ciała. Kompletując ubrania dla trenera np. personalego na siłownię, trzeba brać też pod uwagę stylistykę graficzną. Najlepiej nabyć ubrania pochodzące z jednej serii i wykonane w tej samej stylistyce. Dzięki temu trener wygląda porządnie, czyli tak jak powinien.

Dlaczego warto zainwestować w odzież sportową dla trenera ?

Zdecydowanie warto zainwestować w ubrania trenerskie. Przekłada się to na wyniki finansowe, gdy np. instruktor czy trener personalny jest widoczny na pierwszy rzut oka, osoby zainteresowane usługami mogą go zidentyfikować w klubie, a nie szukać takich usług w internecie. Oprócz tego, wygoda trenera jest równie ważna, jak osoby trenującej. Warto pamiętać, że osoba na tym stanowisku również musi wykonywać wiele ruchów, aby odpowiednio przeprowadzić trening dla podopiecznego. Dlatego tak istotna jest swoboda ruchów, którą zapewniają jedynie ubrania będące połączeniem poliestru i elastanu wysokiej jakości.

Prezent dla trenera lub trenerki

Z perspektywy podopiecznego, odzież trenerska i akcesoria, to także świetny pomysł na prezent dla trenera lub trenerki, zawsze trafiony i zawsze przydatny. Odpada problem z wyborem grafiki która trafi w gusta coacha. Sprawdź damską koszulkę trener,, a także akcesoria i męskie ubrania trenerskie.

Wybierając odzież dla trenera, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami, materiałem wykonania, stylistyką oraz możliwością dopasowania wzorów i kolorów bezpośrednio do swoich potrzeb. Podsumowując, ciuchy trenerskie to bardzo ważna część pracy instruktorów w każdym sporcie.

Emilia Kwiatek