Legginsy do sportów i sztuk walki. Jakie wybrać legginsy do MMA i BJJ?

 Legginsy do sportów i sztuk walki. Jakie wybrać legginsy do MMA i BJJ?

Legginsy do MMA i BJJ są bardzo przydatnym elementem stroju lub jego uzupełnieniem, mogą one być bowiem noszone zarówno samodzielnie jak i pod spód jako dodatkowa warstwa damskiej lub męskiej odzieży termoaktywnej. Powinny się charakteryzować kilkoma funkcjonalnościami, które omawiamy poniżej.

Jakie legginsy do MMA i innych sportów walki?

Mieszane sztuki walki są bardzo wymagającym sportem, więc wymagające są także kryteria jakie spełnić powinny sportowe legginsy do mma. Sportów i sztuk walki jest wiele, a mma jest na tyle wszechstronną formułą, że różne z nich. Wśród najczęściej adaptowanych elementów z innych systemów i sportów walki można wyróżnić elementy z zapasów, jiu jitsu, boksu, kickboxingu, muay thai, karate kyokushin, a nawet sambo, judo i każdego rodzaju grapplingu. Legginsy do tych sportów także się przydają, a więc getry do mma powinny nadawać się także do wszystkich innych dyscyplin związanych ze sportami walki. Ponadto warto, aby nadawały się także do biegania i treningu kondycyjno-siłowego, które również są elementem treningu mma. Dlatego oprócz wytrzymałości, powinna cechować je uniwersalność.

Spodnie do mma – legginsy najlepszą opcją?

Spodnie do mma w postaci legginsów są najlepszym wyborem, dlatego, że są kompresyjne czyli przylegają do ciała i delikatnie uciskają mięśnie poprawiając ich wydajność. Mięśnie w dolnych częściach ciała jak nogi czy pośladki to jedne z grup mięśniowych najbardziej obciążonych w mieszanych sztukach walki. To, że legginsy do mma przywierają do ciała, pozwala uniknąć zaplątywania się spodni podczas sparingów, a właściwości termoaktywne sprawiają, że spodnie nie nasiąkają potem, tylko wydalają go na wierzch materiału i błyskawicznie odparowują, dzięki temu trening jest wydajny i komfortowy.

Getry do mma – samodzielnie czy pod spodenki?

Legginsy, innymi słowy getry w mma można nosić na dwa sposoby. Samodzielnie, bez nakładania niczego na wierzch albo pod spodenki MMA, dzięki czemu dalej można korzystać z funkcjonalności zarówno kompresyjnej, wspomagającej mięśnie, jak i z ochronnej – zabezpieczając piszczele i resztę nóg przed otarciami. W takim przypadku pot nadal jest wydalany i odparowywany, dlatego getry są bardzo dobrym wyborem do każdego treningu niezależnie od tego czy używasz do nich spodenek czy nie. Dobrym uzupełnieniem na górną część ciała są koszulki do MMA, również z kompresyjnego materiału.

Baner z legginsami do MMA na zawodnikach mieszanych sztuk walki

Legginsy do bjj – dobry wybór pod kimono

Legginsy do bjj, powinny być tak samo funkcjonalne jak opisaliśmy wyżej. Przy brazylijskim jiu jitsu, judo czy karate mamy dodatkowo opcję do noszenie legginsów pod tzw. gi w bjj, judogę w judo czy kimono w przypadku karate. W sportach chwytanych takich jak bjj nogi są ogromnie obciążone, nawet jeśli nie pracujesz zbyt dużo pajęczą gardą i wolisz być z góry. Wspomożenie mięśni kompresyjnym uciskiem legginsów jest bardzo wskazane także w tym sporcie. Dodatkowo pozwalają one nie odczuwać nieprzyjemnego zimnego potu jaki czujemy przy zetknięciu ciała ze spodniami po chwili rozluźnienia w przerwie od kulania na sparingach lub podczas przerwy na demonstrację techniki przez trenera. Powtórzymy to jeszcze raz, zarówno męskie i damskie legginsy w bjj to komfort, higiena i wspomaganie tkanki mięśniowej. Polecamy każdemu!