Kiedy przydaje się koszulka termoaktywna?

 Kiedy przydaje się koszulka termoaktywna?

Odzież termoaktywna przydaje się zawsze wtedy, kiedy potrzebna jest odpowiednia wentylacja ciała i wsparcie dla układu mięśniowego. Dzięki nim można nie tylko czuć się dobrze i wygodnie, ale także zadbać o odpowiednią wydajność swojego ciała. Większość l udzi wie, że termoaktywne ciuchy sprawdzają się na siłowni, ale mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że można stosować je także na co dzień, co popularne jest w Stanach Zjednoczonych i coraz bardziej popularne w Europie. Niektórzy stosują je także podczas choroby, gdy dotykają ich dreszcze-nie ma lepszej metody niż taki strój podczas grypy czy innej choroby, kiedy nas trzęsie z zimna albo gdy wskazane jest aby się wypocić. Strój termoaktywny powinien być dobrze dopasowany do ciała, nie ograniczać zakresu ruchów oraz sprawiać, że temperatura organizmu będzie utrzymywała się na optymalnym poziomie.

Koszulka termoaktywna – z czego jest wykonana i jaki materiał wybrać?

Warto wiedzieć, że najlepszej jakości koszulki termoaktywne najczęściej wykonane są z połączenia dwóch rodzajów materiałów, a mianowicie z poliestru i elastanu. I taki, będący mieszanką tych materiał najlepiej wybrać. Pierwszy z nich zapewnia odpowiedni poziom wentylacji, natomiast ten drugi wpływa na elastyczność tkaniny, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtów każdego ciała i zapewnia duży zakres ruchu. Niektóre z koszulek są są luźne na brzuchu, jeśli chcesz wykorzystać w pełni możliwości funkcjonalne to wybieraj koszulki termoaktywne kompresyjne, które wspierają cały gorset mięśniowy delikatnie uciskając całość korpusu, będąc jednocześnie maksymalnie wygodnym. Odzież termiczna tego typu wykonana jest z najwyższej jakości tkaniny, która pozwala na odparowywanie potu z powierzchni skóry, co przekłada się nie tylko na komfort, ale i lepszą termoizolację. Koszulki występują w kilku formach np. z krótkim rękawem, z długim, lub bez rękawów. W zależności od wybranego połączenia materiałowego oraz kroju konkretne typy mogą mieć odmienne zastosowania.

Kiedy ubrać koszulkę termoaktywną?

Wszelkiego rodzaju odzież termiczna można ubierać zarówno na treningi siłowe, mieszane sztuki walki, boks, zapasy czy do biegów ocr lub spacerów w górach. Jak dzieje się, że zastosowanie jest tak uniwersalne? Wysoki poziom komfortu oraz doskonałe właściwości oddychające pozwalają na zachowanie suchej powierzchni skóry nawet podczas sporego wysiłku. Ubrania termoaktywne wybierają też sportowcy trenujący sporty walki. W takim przypadku doskonale sprawdzi się koszulka z długim rękawem tzw. longsleeve, który nie tylko zapewni suche ciało, ale i ochroni je przed nieprzyjemnymi zadrapaniami. Może być także pierwszą warstwą izolacyjną dla ciała, która ubierana jest pod bluzę. Należy też zauważyć, że koszulki tego typu przeznaczone są nie tylko dla sportowców, rowerzystów, czy osób ceniących sobie wygodę, ale także występują jako spersonalizowany element garderoby, warto zadbać o indywidualne koszulki dla drużyny. Podsumowując, koszulkę termoaktywną można ubrać i cieszyć się z jej właściwości i funkcjonalności w każdych okolicznościach.

Jak nosić koszulkę termoaktywną? Podpowiadamy!

Koszulkę termoaktywną można nosić jako bieliznę lub pod kurtkę lub bluzę, albo jako t-shirt, który można założyć do wszystkiego. Wystarczy, że będzie dobrany tak, aby pasował stylistycznie do reszty ciuchów. Spacer w górach? Jak najbardziej, w takim wypadku dobrym pomysłem jest także zakup oddychającej bielizny, która dodatkowo pozwoli zachować odpowiedni poziom wentylacji ciała i ochrony przed zimnym powietrzem dodatkowo w dole ciała.

Dlaczego warto nosić koszulki termoaktywne i jaki wpływ mają na motywację w przyszłości?

Główną cechą, jaką wyróżniają się koszulki termoaktywne, jest to, że zapewniają optymalny komfort podczas uprawiania sportu. Odpowiednia wentylacja naszego ciała, a zwłaszcza okolic klatki piersiowej, brzucha i pleców ma wpływ na wydajność i po prostu dobre samopoczucie. Trening powinien być nie tylko dobry dla zdrowia, powinien też być przyjemny, a to jak się czujemy w jego trakcie wpływa na motywację.

Emilia Kwiatek