-10% kod rabatowy: BACK2GYM

Koszulka Jersey Dual Mesh UNIT

 • Stan magazynowy: Dostępny
Wysokiej jakości siateczka w amerykańskim stylu, czarny korpus z lamówkami i wstawkami moro po bokach bokserki to męska koszulka Jersey Dual Mesh z najwyższej jakości siatki. Bokserka męska to dobry wybór jako ubranie na co dzień lub bezrękawnik na siłownię. Charakteru dodaje jej design, numer 85 na froncie i plecach koszulki, jednoznacznie budzi spojrzenia ze sportem. Nudne koszulki!? Nie u nas!
 • 149,00 zł


 • 100% poliester
 • Najwyższa jakość wykonania
 • Nadruki na koszulce wykonane są metodą sublimacji - nieścieralne i trwałe
 • Unikatowe wzornictwo
 • Obhaftowany emblemat z logo Poundout Gear pod szyją
 • Połączenie najlepszej jakości dwóch materiałów meshowych
 • Odprowadza wilgoć ze skóry na zewnątrz koszulki
 • Swoboda ruchów i przewiewność
 • Dodatkowa naszywka na przodzie u dołu
 • Tasiemki na zszyciach paneli bocznych
 • Dopracowana w najmniejszych detalach

Geneza powstania bezrękawników i tank topów

 Ciekawe jak wielu z Was zastanawiało się nad historią nazewnictwa męskiego bezrękawnika. Być może w pierwszym momencie kojarzył się raczej z koszulką męską na ramiączkach wojskową, a zatem z męską garderobą. Ponadto, idąc tym tropem, tank top może kojarzyć się z angielskim słowem czołg i ciągłym gorącem silnika, smarami w połączeniu z upalnym latem i potem mechaników, stanowi idealną garderobę mechaników zajmujących się tymi maszynami. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że tank topy, to pierwsze kostiumy kąpielowe i to do tego dla płci pięknej. Nie były to jakieś zwyczajne stroje, niszowego projektanta mody, nikomu szerzej nieznanego, a pierwsze tego typu kostiumy kąpielowe, które stały się bardzo znane dzięki temu, że po raz pierwszy, szerokiej publiczności zostały przedstawione dzięki brytyjskim pływaczkom, które wystąpiły w kostiumach kąpielowych bez rękawków na olimpiadzie w 1912 roku.

Tank top - od basenu do siłowni

 Okazuje się również, że słowo "tank", będące składową nazwy tank top nie pochodzi od śmiercionośnej maszyny czyli czołgu, a potocznej nazwie, dla basenu, który tak był nazywany przez Brytyjczyków na początku wieku dwudziestego. Był to pierwszy strój pozwalający na opalanie większej powierzchni ciała, biorąc pod uwagę to, że do tamtej pory wszystkie zakrywały większość ciała, oprócz kończyn, można powiedzieć, że była to rewolucja. Lekki i przewiewny strój, stał się legendą i zaczął być również używany przez mężczyzn, do tego stopnia, że potem został kojarzony z przewiewnością i swobodą ruchów, a także zaabsorbowany został np. jako strój na siłownię, koszulka faktycznie daje duży komfort podczas treningu.

Czarny bezrękawnik z elementami moro

 W naszym sklepie z odzieżą militarną i sportową w swojej ofercie mamy bohatera tej historii, o podobnych cechach. Najnowsze technologie wytwarzania militarnych koszulek na ramiączkach, które zastosowaliśmy dają pełen komfort, w najtrudniejszych nawet warunkach. W naszym asortymencie przykładamy się, w sposób szczególny, do funkcjonalności tkanin i wykonania. Jak widać, co do samego początku historii bezrękawników można mieć wątpliwość czy są związane z militariami, na pewno są związane ze sportem, ale wystarczy prześledzić nieco kolejne lata i dekady historii ciuchów taktycznych żeby przekonać się jak szeroko były używane przez armie wielu krajów świata w tym Stanów Zjednoczonych i Trzeciej Rzeszy. Ponadto po nadaniu im elementów moro na stałe zostały związane z koszulkami militarnymi, przy jednoczesnym przeznaczeniu ich do celów sportowych. Szczególnie polecamy go osobom, które potrzebują wyjątkowej wentylacji, swobody ruchów i dobrego samopoczucia które gwarantuje nasza bokserka męska jersey dual mesh unit.

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra
Captcha