Odzież na siłownię — gymwear

 Odzież na siłownię —  gymwear

Aktywność fizyczna staje się nieodłącznym elementem życia coraz większej części społeczeństwa. Sport zaczyna być po prostu modny. Zresztą sama moda jest ze sportem dość mocno powiązana. W sklepach znajdziemy nieskończoną liczbę ubrań sportowych, czyli tzw. gym wear. Czym charakteryzuje się odzież sportowa i jaką najlepiej wybrać? 

Jak skompletować strój na siłownię?

Ubrania sportowe muszą przede wszystkim cechować się maksymalnym komfortem użytkowania. W związku z tym nie mogą krępować ruchów, zwłaszcza że mogłoby mieć to wpływ na prawidłowość techniki ćwiczeń. Nie powinniśmy przesadzać też w drugą stronę – zbyt luźne ubrania spowodują, że będziemy czuć się niekomfortowo, ponieważ odzież będzie się podnosić, a my przez to odsłonimy za dużo ciała. Idealnym rozwiązaniem będzie specjalistyczna odzież na siłownię, która przeznaczona jest właśnie do tego rodzaju aktywności. Z reguły są to legginsy, szorty, koszulki czy topy, które są dobrze dopasowane do ciała i stwarzają efekt drugiej skóry. Przez to nie krępują ruchów, nie uwierają i nie odciskają się. 

Kolejną kwestią jest materiał, z którego wykonany jest strój na siłownię. Wiele osób na początku swojej przygody ze sportem zakłada bawełniane ubrania. Nie jest to najlepszy pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że bawełna nie najlepiej przepuszcza powietrze, a do tego nie odprowadza wilgoci. Jej noszenie kończy się zwykle ćwiczeniem w mokrych, klejących się ciuchach, a nawet przegrzaniem się organizmu. Znacznie bardziej sensowną opcją jest wybór odzieży termoaktywnej, która odprowadza wilgoć na zewnątrz i doskonale przepuszcza powietrze, regulując w ten sposób temperaturę ciała. Co ważne, dzięki takiej odzieży unikniemy też nieestetycznych śladów potu. Najważniejsza jest tu koszulka termoaktywna na siłownię.

Jakie ciuchy na siłownię warto zakupić?

Niezbędna jest oczywiście odpowiednia koszulka na siłownię, najlepiej termoaktywna i bezszwowa, by trening był maksymalnie komfortowy. Świetnym rozwiązaniem jest również tank top na siłownię, czyli wycięty top, rashguard lub po prostu bokserka z kapturem, którą znajdziemy przede wszystkim w kategorii odzież sportowa męska. Na treningi przeznaczone są też odpowiednia bluzy, spodnie, w tym zwykłe spodenki na trening czy spodenki kompresyjne. 

Osobną kategorią jest odzież na siłownię damska, w przypadku której wybór jest naprawdę imponujący. Kobiety najczęściej stawiają na szorty lub legginsy na siłownię, które tworzą efekt drugiej skóry i doskonale podkreślają sylwetkę, a dodatkowo dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. W sklepach znajdziemy także damskie koszulki kompresyjne, topy czy staniki sportowe. Zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą opcją będzie koszulka termoaktywna, którą bez problemu można dobrać do dolnej części garderoby. 

Przy tym wszystkim nie można zapominać o takich aspektach, jak obuwie sportowe czy skarpetki, które powinny być dostosowane do aktywności fizycznej, by zapewniać komfort, ochronę przed otarciami czy kontuzjami oraz odpowiednią wentylację. 

Wygoda i estetyka

Ubrania na siłownię cechuje nie tylko ogromna funkcjonalność związana z materiałami, z których są wykonane. Owszem, wygoda i specjalistyczny krój to podstawa, dzięki której każdy trening będzie jeszcze bardziej efektywny, aczkolwiek równie istotna bywa estetyka. Ćwicząc w ładnej, dobrze skrojonej odzieży, zyskujemy na pewności siebie. Na szczęście wybór ciuchów na siłownię jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępnych jest mnóstwo wariantów kolorystycznych oraz szeroki wachlarz wzorów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię odzież kulturystyczna, czy może mniej typowa, z pewnością znajdziesz coś, co wpasuje się w Twoje gusta i potrzeby. Ciekawą opcją jest odzież patriotyczna, która staje się dość popularna wśród sportowców. Poza tym, ze względu na wspomnianą estetykę, ubrania te sprawdzają się nie tylko na siłowni, ale także poza nią, dlatego można powiedzieć, że jest to również odzież uliczna. 

Emilia Kwiatek