TANK TOP – KOSZULKA NA SIŁOWNIĘ I CIEPŁE DNI?

Wielu sportowców, zarówno bardziej zaawansowanych jak i młodych adeptów rozpoczynających treningi zastanawia się nad tym jakie ubranie na siłownie będzie odpowiednie w ciepłe letnie dni. Stringer, koszulka bawełniana a może termoaktywna? Miałem ten sam problem, zgłębiłem go i przedstawiam w tym artykule moje spostrzeżenia.

 Wraz ze stażem treningowym rośnie świadomość potrzeby odpowiedniego, funkcjonalnego ubioru na siłownię, najczęstszym wyborem wszystkich sportowców jest odzież termoaktywna zarówno męska jak i damska, w tym spodenki, legginsy, koszulki kompresyjne zwane również rashguardami. Ale co latem gdy temperatura jest wyjątkowo wysoka? W dalszym ciągu odzież termiczna będzie dobrze sprawowała się  w takich warunkach, odprowadzanie potu na zewnątrz, regulowanie temperatury i inne korzyści płynące z używania odzieży termoaktywnej.

Koszulka na ramiączkach na siłownię

 Bardzo ciekawą alternatywą dla koszulki termoaktywnej jest tank top męski czy też damski ale w tym artykule skupię się na męskiej odzieży sportowej jako że sam jej używam od wielu lat. Koszulka na ramiączkach oprócz tego że daje swobodny przepływ powietrza naszej skórze, dzięki czemu pot może bez przeszkód odparowywać, ze względu relatywnie skąpy obszar okrywający nasze ciało ma dodatkowe atuty w postaci ekspozycji tego nad czym tak ciężko pracujemy czyli muskulatury a okres letni zwykle jest okresem redukcji która dodatkowo uwydatnia nasze mięśnie, użylenie, rzeźbę…Stąd też zwiększone zapotrzebowanie na tank topy w ciepłych miesiącach nie powinno nikogo dziwić.  

       Niezależnie od Twojej budowy ciała koszulka, bokserka męska nie krępuje ruchów co potęguje komfort treningu i jako tank top męski nie powinna być kojarzona tylko jako gym wear czy odzież kulturystyczna na siłownię ponieważ doskonale nadaje się do wielu innych dyscyplin gdzie powyższe atuty również są istotne. Także bieganie czy sztuki walki to kolejne pole gdzie koszulka na ramiączkach znajduje swoje zastosowanie i wielu entuzjastów. 

 Tank topy dostępne są w wielu różnych wersjach np. z termoaktywnych materiałów, seria dry expert, inne to bawełniane koszulki na ramiączkach pamiętające czasy złotej ery kulturystyki gdzie zdobywały swą popularność-chętnie ubierane przez ikony sportów siłowych m.in. samego Arnolda Schwarzeneggera a także bokserki z kapturem które prócz przewiewności, nie krępowania ruchów, eksponowania muskularnego ciała mogą, dzięki kapturowi, chronić nas przed wiatrem lub słońcem w ciepłe i wietrzne dni w wakacyjne miesiące lub na wakacyjnym wyjeździe-bezrękawnik z kapturem nie ma sobie równych jeśli chodzi o wyjazdy na słoneczne i wietrzne wyspy czy do ciepłych krajów. Także jeśli zastanawiałeś się gdzie nosić bezrękawnik czy tylko na siłowni czy gdzieś jeszcze to gdy tylko jest ciepło śmiało możesz go zakładać również na co dzień-tank top to nie tylko koszulki kulturystyczne czy koszulki treningowe do crossfitu to także odzież codzienna która pasuje zarówno do krótkich spodenek jak i długich spodni dresowych czy jeansów-zwłaszcza gdy jest to tank top z kapturem męski z wycięciami, który łączy ze sobą coś ze sportu oraz coś z elegancji dzięki nowoczesnemu krojowi.

tanktop z kapturem z wycięciami

 Reasumują tank topy to odzież fajnie podkreślająca nasze wysportowane ciało, przewiewna, idealna na ciepłe dni. Nie ma żadnej odzieży sportowej która by eksponowała męskie ciało tak jak tego typu koszulka bokserka. Panie natomiast mają jeszcze ten komfort że mogą wybrać top damski czyli biustonosz sportowy. Biorąc pod uwagę powyższe, tank top na pewno nie będzie leżał w szafie, czy to siłownia, plaża czy wyjazd wakacyjny lub po prostu wyjście w ciepły dzień-zawsze znajdzie się czas na noszenie ciuchów jak koszulki na ramiączkach. Osobiście używam bokserek na ramiączkach głównie latem, zimą wybierając odzież termoaktywną. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie można kupić tank top o idealnym kroju z kapturem lub bez, spełniający najwyższe standardy dzięki temu że został stworzony wraz z mistrzami Polski, Europy i Świata w kulturystyce i innych sportach siłowych zachęcam aby odwiedzić sklep POUNDOUT GEAR. Znajdziesz tu największy wybór odzieży treningowej, nie tylko koszulki ale również cały inny gym wear jak spodenki, spodnie, najróżniejsze koszulki i bluzy.