Komin na szyję jako must have sezonu jesienno-zimowego

 Komin na szyję jako must have sezonu jesienno-zimowego

Współcześnie coraz chętniej zaczynamy bawić się modą i indywidualnym stylem. Stajemy się estetami, zwracamy szczególną uwagę nie tylko na swoją sylwetkę, ale również na to, co mamy na sobie. Nasza codzienna aktywność, chęć nabrania pewności siebie, popycha nas ku coraz ciekawszym, bardziej wyszukanym stylizacjom. Co ciekawe, bardzo często mówi się o ważnej roli okryć wierzchnich, które w znacznym stopniu chronią nas przed chorobami czy złym samopoczuciem. Takie akcesoria jak komin na szyję, sprawdzają się idealnie z kilku względów. Komin na twarz stanowi klasyczny element, który dodaje charakteru i klasy. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność i fakt, że można nosić je w tym samym wydaniu zarówno podczas spaceru, w pracy, przy oficjalnych wyjściach, na treningu outdoor i w czasie wielu innych okazji.

Kominy męskie — jak nosić jesienią i zimą?

Pora jesienna i zimowa to szczególny czas dla każdego mężczyzny. Wiadomo, że zwłaszcza w tych okresach chcemy zadbać nie tylko o swój wygląd, ale również o samopoczucie, komfort i zdrowie. Kominy męskie są wyszywane z najlepszej jakości materiałów, według najwyższych standardów. Nie dziwi więc, że nie mamy w nich uczucia sztuczności, nie uczulają, pozwalają skórze oddychać, a przy tym ogrzewają i są przyjemne w dotyku. 

Jak nosić komin? To zależy od nas samych i od indywidualnych upodobań. Zupełnie inaczej założymy komin podczas mrozów lub deszczu, albo wtedy, gdy przyodziejemy go wychodząc na trening. Komin dla mężczyzny może być noszony w luźnej, niezobowiązującej formie, przepasany przez szyję lub skrzętnie owinięty. Wszystko zależy od sytuacji i od okazji. Komin dla mężczyzn doskonale sprawdzi się też jako uzupełnienie do garnituru, jesionki lub grubego płaszcza. Będzie również strzałem w 10, gdy chcemy uniknąć przeziębienia w czasie sportowego biegu, marszu, czy trekkingu.

Kominy dla kobiet — jaki kolor i motyw wybrać?

Komin doskonale sprawdzi się również w przypadku Pań. Warto podkreślić, że dzięki swojej różnorodnej formie, kobiety także mogą z powodzeniem założyć go przy każdej możliwej okazji. Komin na szyję damski, czy też komin męski sportowy, odpowiednio zabezpieczą organizm przed przegrzaniem, wyziębieniem, przewianiem, a tym samym dadzą nam komfort pełnowymiarowego i w 100 % efektywnego treningu. Należy zaznaczyć, że cienki komin na szyję damski w dzisiejszych czasach nie tylko daje pełną możliwość swobodnego oddychania, ale też poczucie bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że choć możemy mieć do czynienia z produktem określanym jako komin damski lub komin męski, to tylko od nas zależy, czy się na niego zdecydujemy. Kominy męskie z reguły pozostają nieco bardziej zbite, trochę krótsze, raczej ciemniejsze, kobiece za to pozostają zachowane w stylistyce zwiewnej, delikatnej, wzorzystej i jaśniejszej.

Dlaczego warto nosić komin?

Moda nie zna granic, a styl kształtuje się poprzez własne, indywidualnie wytyczane nurty, upodobania i przyzwyczajenia. Komin na szyję wzory, to paleta różnorodnych barw, wielu niecodziennych motywów, które dopasujemy do własnego stylu. Obecnie najmodniejsze okazują się pasy, kropki lub tzw. stemple, o nieregularnych kształtach i wielkościach. Mężczyźni z kolei chętniej wybierają kominy jednokolorowe, np. czarne lub granatowe, ze sportowymi motywami lub ciekawymi napisami i grafikami. 

Bardzo często spotyka się też komin na twarz, który stanowi swoistą barierę ochronną dla nosa, gardła, zatok i przeciwdziała wchłanianiu się bakterii, drobnoustrojów czy wirusów – oczywiście tylko wówczas, gdy odpowiednio go pielęgnujemy. Komin do biegania powinien zakrywać nam przynajmniej część twarzy po to, aby podczas wytężonego wysiłku zachowane zostały zasady bezpieczeństwa, komfortu i termodynamiki organicznej. 

Komin buff

Wśród najmodniejszych kominów w sezonie jesienno-zimowym, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn znalazł się również komin buff, nazywany też buffem. Jest on często praktykowany jako komin na rower w przypadku dłuższych wycieczek w nieco chłodniejszej aurze lub intensywniejszym treningu podczas niskich temperatur. 

Komin na twarz a chusta wielofunkcyjna

Podobną do komina rolę spełnia również chusta na twarz czy chusta wielofunkcyjna, którą możemy nosić też na szyi lub jako okrycie będące elementem zastępczym koca. Pamiętajmy, że choć to, co mamy na sobie, w pewien sposób definiuje nas jako ludzi, to jednak nie powinno pozostawać to niezmienna i stałą regułą.To my bowiem decydujemy o tym, jak chcemy się ubierać, czego unikać, a w co inwestować. Komin na pewno będzie trafnym, przydatnym oraz wielofunkcyjnym zakupem, którego z całą pewnością nie pożałujemy.

Emilia Kwiatek