Komin na szyję jako must have sezonu jesienno-zimowego

 Komin na szyję jako must have sezonu jesienno-zimowego

Współcześnie coraz chętniej zaczynamy bawić się modą i indywidualnym stylem, popularność zyskują m.in. zimowe kominy na szyję. Stajemy się estetami, zwracamy szczególną uwagę nie tylko na swoją sylwetkę, ale również na to, co mamy na sobie. Nasza codzienna aktywność, chęć nabrania pewności siebie, popycha nas ku coraz ciekawszym, bardziej wyszukanym stylizacjom.

Co ciekawe, bardzo często mówi się o ważnej roli okryć wierzchnich, które w znacznym stopniu chronią nas przed chorobami czy złym samopoczuciem. Takie akcesoria jak komin na szyję, sprawdzają się idealnie z kilku względów. Komin na twarz stanowi klasyczny element, który dodaje charakteru i klasy. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność i fakt, że można nosić je w tym samym wydaniu zarówno podczas spaceru, w pracy, przy oficjalnych wyjściach, na treningu outdoor lub wypadach survivalowych i bushcraftowych oraz w czasie wielu innych okazji.

Mężczyzna z kominem na twarzy

Kominy męskie — jak nosić jesienią i zimą?

Pora jesienna i zimowa to szczególny czas dla każdego mężczyzny. Wiadomo, że zwłaszcza w tych okresach chcemy zadbać nie tylko o swój wygląd, ale również o samopoczucie, komfort i zdrowie. Kominy męskie są wyszywane z najlepszej jakości materiałów, według najwyższych standardów. Nie dziwi więc, że nie mamy w nich uczucia sztuczności, nie uczulają, pozwalają skórze oddychać, a przy tym ogrzewają i są przyjemne w dotyku. 

Jak nosić komin? To zależy od nas samych i od indywidualnych upodobań. Zupełnie inaczej założymy komin podczas mrozów lub deszczu, albo wtedy, gdy przyodziejemy go wychodząc na trening. Komin dla mężczyzny może być noszony w luźnej, niezobowiązującej formie, przepasany przez szyję lub skrzętnie owinięty. Wszystko zależy od sytuacji i od okazji. Komin dla mężczyzn doskonale sprawdza się też jako uzupełnienie do sportowej czapki termoaktywnej, garnituru, jesionki, grubego płaszcza, a w przypadku osób aktywnych, także do sportowych koszulek treningowych. Będzie również strzałem w 10, gdy chcemy uniknąć przeziębienia w czasie sportowego biegu, marszu, czy trekkingu.

Kominy dla kobiet — jaki kolor i motyw wybrać?

Komin doskonale sprawdzi się również w przypadku Pań. Warto podkreślić, że dzięki swojej różnorodnej formie, kobiety także mogą z powodzeniem założyć go przy każdej możliwej okazji. Komin na szyję damski, czy też komin męski sportowy, odpowiednio zabezpieczają organizm przed przegrzaniem, wyziębieniem, przewianiem, a tym samym dadzą nam komfort pełnowymiarowego i w 100 % efektywnego treningu. Należy zaznaczyć, że cienki komin na szyję damski w dzisiejszych czasach nie tylko daje pełną możliwość swobodnego oddychania, ale też poczucie bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że choć możemy mieć do czynienia z produktem określanym jako komin damski lub komin męski, to tylko od nas zależy, czy się na niego zdecydujemy. Męskie z reguły pozostają nieco bardziej zbite, trochę krótsze, raczej ciemniejsze, kobiece za to pozostają zachowane w stylistyce zwiewnej, delikatnej, wzorzystej i jaśniejszej. Ten produkt daje także możliwość zindywidualizowania go poprzez kominy personalizowane z własnym nadrukiem, to opcja dla osób, które chcą zaopatrzyć się w większą ilość np. dla swojej firmy lub drużyny.

Mężczyzna w kominie na twarzy z wzorem czaszki

Dlaczego warto nosić komin?

Moda sportowa nie zna granic, a styl kształtuje się poprzez własne, indywidualnie wytyczane nurty, upodobania i przyzwyczajenia. Komin na szyję we wzory, to paleta różnorodnych barw, wielu niecodziennych motywów, które dopasujemy do własnego stylu. Obecnie najmodniejsze okazują się pasy, kropki lub tzw. stemple, o nieregularnych kształtach i wielkościach. Mężczyźni z kolei chętniej wybierają wojskowe kominy jednokolorowe khaki lub moro oraz np. czarne lub granatowe, ze sportowymi motywami lub ciekawymi napisami i grafikami. 

Bardzo często spotyka się też komin na twarz, który stanowi swoistą barierę ochronną dla nosa, gardła, zatok i przeciwdziała wchłanianiu się bakterii, drobnoustrojów czy wirusów – oczywiście tylko wówczas, gdy odpowiednio go pielęgnujemy. Komin do biegania powinien zakrywać nam przynajmniej część twarzy po to, aby podczas wytężonego wysiłku zachowane zostały zasady bezpieczeństwa, komfortu i termodynamiki organicznej. 

Komin buff

Wśród najmodniejszych kominów w sezonie jesienno-zimowym, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn znalazł się również komin buff, nazywany też buffem. Jest on często praktykowany jako komin na rower w przypadku dłuższych wycieczek w nieco chłodniejszej aurze lub intensywniejszym treningu podczas niskich temperatur. 

Komin na twarz, a chusta wielofunkcyjna

Podobną do komina rolę spełnia również chusta na twarz czy chusta wielofunkcyjna, którą możemy nosić też na szyi lub jako okrycie będące elementem zastępczym koca. Pamiętajmy, że choć to, co mamy na sobie, w pewien sposób definiuje nas jako ludzi, to jednak nie powinno pozostawać to niezmienna i stałą regułą. To my bowiem decydujemy o tym, jak chcemy się ubierać, czego unikać, a w co inwestować. Komin na pewno jest trafnym, przydatnym oraz wielofunkcyjnym zakupem, którego z całą pewnością nie pożałujemy.