CZY BRAĆ RĘCZNIK NA SIŁOWNIĘ I JAKI BĘDZIE ODPOWIEDNI?

Czy brać ręcznik na siłownię?

 Akcesoria na siłownie-jest ich wiele do wyboru, jedne są mniej lub bardziej zbędne i kupujemy je w sklepie jako gadżet lub po prostu dla poprawienia jakości i komfortu naszego treningu, natomiast drugi rodzaj akcesoriów to te niezbędne i do nich zalicza się ręcznik na siłownię. Nie bez powodu współczesne kluby fitness w trosce o swoich użytkowników wymagają od kupujących karnety używania na sali ręczników.

Po co ręcznik na siłownię? Jak używać ręcznika na siłowni?
 Przede wszyskim komfort i higiena. Wyobraź sobie że kładziesz się na ławkę do wyciskania i nagle pod głową czujesz coś wilgotnego…to ślad po poprzednim użytkowniku ławeczki, robił klatkę, spocił się i zostawił po sobie mokrą plamę potu, siedlisko bakterii o niezbyt przyjemnej woni – poza Twoim zdegustowaniem może zaskutkować to również krostami na karku lub nawet plecach jeśli nosisz skąpy gym wear np. tank top. Gdyby poprzedzający nasze stanowisko ćwiczący użył ręcznika, sytuacja wyglądała by nieco inaczej. Być może teraz niektórym ciężko to sobie wyobrazić ale takie coś w latach mniejszej popularności klubów fitness nie było rzadkością. Dziś na szczęście kluby są już profesjonalne i dbają o swoich użytkowników. Ręcznik kładziemy na każdy sprzęt o który się opieramy plecami lub klatką piersiową czy w przypadku niektórych ćwiczeń również czołem. Ręcznik może również służyć nam do wycierania potu z czoła i ciała podczas najintensywniejszych treningów nie tylko na siłowni, także na sali sztuk walki, przy bieganiu-mały ręcznik jest bardzo lekki i zmieści się nawet do saszetki lub po prostu podczas górskich spacerów.
Ręcznik sportowy na siłownię
Jak duży ręcznik na siłownię?
 Jak widać po użytkownikach siłowni w klubach można spotkać najróżniejszej wielkości ręczniki których używają osoby trenujące. Nie jednokrotnie widać ludzi używających duże ręczniki domowe które niezbyt dobrze komponują się z wyglądem klubu nie tylko ze względu na duży gabaryt ale również ze względu na swój łazienkowy wygląd.Idealny wymiar? Podam tutaj przykład ręczników sklepu Poundout który współpracuje z czołówką światową jeśli chodzi o sporty siłowe i kulturystykę a produkty są tworzone w konsultacji z mistrzami i zawodnikami tej dyscypliny. Otóż opracowali oni optymalny wymiar ręcznika który będzie lekki, nie za duży ale wystarczający na potrzeby treningu w gymie – czyli da się go położyć na sprzęcie czy ławce i nie będzie zajmował połowy miejsca w torbie treningowej czy plecaku. Wymiar jaki opracowali to 70 x 35 cm , poręczny prostokąt i muszę przyznać, iż naprawdę jest to optymalna wielkość-nie za duży i nie za mały!
ręcznik szybkochłonny na siłownię
Jaki ręcznik na siłownię?

 Wyżej ustaliliśmy, że mały ręcznik na siłownię jest najodpowiedniejszy. Jaki jeszcze powinien być? Ręcznik szybkoschnący będzie odpowiednim wyborem ale trzeba tutaj uważać ponieważ ciężko o taki który będzie uniwersalny. Dlaczego? Zazwyczaj jak jest szybkoschnący to nie jest chłonny, dlatego ręczniki z mikrofibry nie są najlepszym wyborem-są lekkie, schną naprawdę szybko ale chłonność zostawia wiele do życzenia-niestety zwykle nawet nie da rady nim przetrzeć skóry a wycieranie polega na zwykłym przykładaniu go w miejsce które chcemy osuszyć a i takie wycieranie niestety jest uciążliwe ze względu na niską chłonność. Z drugiej zaś strony ręczniki chłonne zwykle są z bawełny i suszą się długo oraz stają się ciężkie po ich użyciu. Więc „jak żyć Panie Premierze”? 🙂 Tutaj znowu muszę odnieść się do produktów Poundout które są zwykle bardzo innowacyjne i przemyślane, otóż odpowiadając na potrzeby rynku i brak produktów które by łączyły w jedno wszystkie powyższe dobre cechy jednocześnie eliminując te złe sklep Poundout stworzył ręcznik sportowy który jest bardzo uniwersalny i lekki, jednocześnie chłonny ale i szybkoschnący. Skąd taki efekt? Ręczniki Poundout to połączenie dwóch materiałów bawełny frotte i poliestru pomagającego odparowywać wodzie i potowi. Wraz z nieprzeciętnymi grafikami sprawia to że są to absolutnie topowe ręczniki na siłownię. Mało tego dostępne są również opcje wielkościowe 70 x 140 cm z użyciem tej samej technologii łączenia materiałów-idealny ręcznik do sauny lub jako ręcznik plażowy.

 Pakuj więc ręcznik do plecaka lub torby i miłego treningu!