Rękawice do kickboxingu

W tej kategorii nie ma produktów.

Jeśli uprawiasz kickboxing, rękawice są nieodłącznym elementem Twojego stroju. W Poundout znajdziesz nie tylko profesjonalną odzież sportową, ale także akcesoria sportowe, wśród których znajdują się profesjonalne rękawice do kickboxingu. Proponujemy je w różnych rozmiarach, tak, abyś mógł wybrać wielkość odpowiednią do własnej dłoni. ...

Jeśli uprawiasz kickboxing, rękawice są nieodłącznym elementem Twojego stroju. W Poundout znajdziesz nie tylko profesjonalną odzież sportową, ale także akcesoria sportowe, wśród których znajdują się profesjonalne rękawice do kickboxingu. Proponujemy je w różnych rozmiarach, tak, abyś mógł wybrać wielkość odpowiednią do własnej dłoni. Idealne dopasowanie ma znaczenie nie tylko dla komfortu, ale także dla bezpieczeństwa. Właściwie dobrane rękawice mają chronić dłoń i palce oraz stabilizować nadgarstek.

Maksymalna ochrona przed kontuzjami dłoni

Rękawice do kickboxingu oferowane przez Poundout zostały stworzone z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie zawodników profesjonalnych i amatorskich. Gruba skóra naturalna lub ekologiczna z miękkim wypełnieniem to gwarancja komfortu. Sprawdzają się podczas walk turniejowych oraz w trakcie sparingów. Zabezpieczają dłoń i palce przed ciosami mogącymi spowodować nie tylko stłuczenia, ale też złamania i pęknięcia kości. Główną cechą odróżniającą je od rękawic bokserskich jest dodatkowe wzmocnienie w nadgarstku. Ma ono zabezpieczać przed kopnięciami przeciwnika. Stabilizacja nadgarstka to także amortyzacja uderzeń wyprowadzanych przez zawodnika.

Więcej

Rękawice do kickboxingu - nieprzeciętna trwałość materiału

Podobnie jak rękawice bokserskie Poundout, rękawice kickboxing są wykonane z wysokogatunkowego materiału, który wyróżnia się nieprzeciętną trwałością i wytrzymałością. To istotne przy wyprowadzaniu silnych ciosów, ponieważ pozwala uniknąć pęknięcia materiału. Wykorzystane materiały są delikatne dla skóry. Nie powodują otarć ani podrażnień. Wypełnienie z pianki absorbuje siłę ciosów. Dzięki wysokiej przepuszczalności rękawice zapewniają dopływ powietrza do ciała. Zapobiega to przepoceniu dłoni i podnosi komfort użytkowania rękawic. Zapięcia w nadgarstkach zostały wykonane z mocnych rzepów, które nie odepną się nawet przy dynamicznych ruchach.

Rozmiar idealnie dopasowany do dłoni

Wybierając konkretne rękawice do kickboxingu, należy dokładnie dopasować je do rozmiaru dłoni. Należy jednak pamiętać o przymierzaniu ich na owijki. Istotną kwestią jest również waga zawodnika oraz wymogi narzucane przez organizatorów konkretnych wydarzeń sportowych. Warto też dogłębnie poznać własne preferencje dotyczące rozmiarów rękawic, ponieważ tylko prawidłowo dobrane będą umożliwiać skuteczną walkę i nie będą przemieszczać się na dłoni w jej trakcie.